image

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Zajímavosti, kultura

Zajímavosti, kultura

Soutěž 7v1

V sobotu 9. 6. 2018 se konala každoroční soutěž obcí sdružujících se v dobrovolném svazku obcí NIVA s názvem „7v1“. Soutěžního odpoledne se zúčastnilo všech sedm obcí, tedy Borotice, Božice, Břežany, Čejkovice, Mackovice, Pravice a Velký Karlov. Pořádající obcí byl pro letošní rok Velký Karlov. Týmy ostatních členských obcí se tedy sjely na čtrnáctou hodinu do Velkého Karlova.     
Soutěžní odpoledne jsme zahájili symbolicky, a to vysazením lípy republiky ke 100. výročí vzniku Československa. Všech sedm starostů se u příležitosti tohoto významného výročí zapojilo do výsadby stromu, který je symbolem našeho národa, a který budeme my i naši potomci snad dlouhá léta v parku, kde byl vysazen, obdivovat. Poté jsme se společně přesunuli na fotbalové hřiště, kde se zahájilo soutěžní utkání. Pro soutěžní týmy, které byly tvořeny čtyřmi členy, bylo připraveno celkem sedm disciplín. Týmy měřily své síly jak ve fyzické zdatnosti, rychlosti, zručnosti, tak také v umění jíst čínskými hůlkami vařená kolínka. Mezi jednotlivými disciplínami bylo pro soutěžící i diváky připraveno občerstvení, pro děti skákací hrad a bazén. K poslechu i tanci hrál pan Hlaďo doprovázený dvěma zpěvačkami. Jako jedna z členek týmu chci poděkovat divákům, kteří nás svým fanděním podporovali a i díky nim jsme na hřišti mnohdy nechali poslední zbytky sil.                
Vyhrát chtěl samozřejmě každý, vítězem však může být jen jeden. Respektive jedna – obec Břežany se svým týmem, stejně jako v loňském roce, obsadila první místo. Na místě druhém se umístil tým z Borotic a třetí místo obsadil tým domácí. 
Na závěr se patří poděkovat všem, kteří se na organizaci akce podíleli. Zastupitelstvu obce, zaměstnancům obce, spolku TJ Velký Karlov a především panu starostovi. Myslím si, že se nám soutěž vydařila a pevně věřím, že zachováme tuto pěknou tradici a příští rok se opět všichni setkáme a budeme hrdě reprezentovat své obce na soutěži 7v1.

Tereza Prudká

Soutěž 7v1

Soutěž 7v1

Výlet do ZOO Jihlava

V sobotu 16. 6. 2018 obec Velký Karlov pořádala u příležitosti oslav dne dětí výlet do Zoo Jihlava. Výletu se mohli zúčastnit nejen děti s rodiči, ale i jiní zájemci. V 8 hodin jsme se společně sešli u autobusové zastávky a vydali se na necelé dvě hodiny cesty autobusem. I přes malá dopravní zdržení nám cesta utekla rychle a my natěšení jsme se po desáté hodině mohli vydat na prohlídku Zoo. Po příjezdu jsme všechny děti pohostili párkem v rohlíku a dali si tři a půl hodinový rozchod. Vyšlo nám krásné počasí, ani horko ani zima, a díky tomu jsme měli ve většině případů možnost vidět zvířata ve venkovních výbězích. Krásným zpestřením byla dvě mláďata tygra sumaterského, kterými se Zoo Jihlava pyšní, a které jsme měli možnost pozorovat z bezprostřední blízkosti. Výlet jsme zakončili posezením u zmrzliny a společnými fotkami. Myslím, že se nám výlet vydařil a odměnou nám byly dětské úsměvy, které nás celý den provázely.

Výlet do ZOO Jihlava

Mikulášská nadílka

V sobotu 3.prosince přijel obdarovat naše děti Mikuláš se svými pomocníky andělem a čerty. Pravdou je, že pro většinu z dětí měl mikuláš dárkový balíček, přesto si přisli na své i čerti a ty zlobivé děti si odnesli do pekla.

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Setkání seniorů

Setkání seniorů naší obce se v letošním roce konalo 25.listopadu v sále KD. Děti si pro své babičky a dědečky připravily krátký ale milý kulturní program. Vystoupily děti naší MŠ, ZUŠ Božice a soubor mažoretek "Violky".

Setkání seniorů

Setkání seniorů

Setkání seniorů

Setkání seniorů

Setkání seniorů

Setkání seniorů

Čarodějnice 2005

Jak se stalo již pěknou tradicí, že koncem dubna se naše milé a milované paní a slečny promění v ještě roztomilejší nesmrtelné bytosti. Jako správné učitelky nezapomínají ani na nejmladší generaci. Nakonec posu´dte sami. Chcete-li zažít tuto neopakovatelnou atmosféru není nic snazšího - 30. dubna 2006 v podvečerních hodinách ve Velkém Karlově.

Čarodějnice 2005

Čarodějnice 2005

Čarodějnice 2005

Čarodějnice 2005

Čarodějnice 2005

Čarodějnice 2005

Čarodějnice 2005

Čarodějnice 2005

Čarodějnice 2005